Pirate Candy – W poszukiwaniu smaku #2/2017

To będzie nieco nietypowe W poszukiwaniu smaku, ponieważ miejsca w nim opisanego.. jeszcze nie odwiedziliśmy.

Papierową torbę, pełną smakołyków z Pirate Candy – Candy Shop dostaliśmy od Włoskich Przyjaciół podczas ich ostatniej wizyty w Warszawie. Była to nie lada niespodzianka, ponieważ chciałam odwiedzić to miejsce od dłuższego czasu (uwielbiam żelki!), ale że nie bywam zbyt często w centrum, odkładałam wizytę na później. Także możecie wyobrazić sobie moje zaskoczenie, gdy zobaczyłam co ze sobą przynieśli 🙂

Największą niespodzianką były dla mnie „cząstki arbuza”. Do tej pory nie lubiłam arbuzowych słodyczy, ale chyba zmienię zdanie na ich temat. Żelki były mięciutkie, idealnie „gumiaste” i pełne owocowego smaku. Zdecydowanie godne polecenia!

„Sznurki” to jeden ze słodyczy mojego dzieciństwa – pamiętam jak dziś wakacje o Babci w Szwecji i zajadanie się truskawkową wersją tego smakołyku (bez cukrowej posypki, w opakowaniu ze słoniem). Tym razem miałam okazję spróbować 3 smaków:

  • jabłkowy – zielony sznurek. Bardzo wyraźny smak jabłka, nieco kwaskowata posypka
  • truskawkowy (chyba) – czerwony sznurek. W tym przypadku trochę strzelam, bo smak nie jest tak oczywisty
  • cola – brązowy sznurek. Nigdy nie rozumiałam uwielbienia znajomych dla żelek-butelek coca coli. Dalej nie rozumiem 😉 ale doceniam fakt, że smak jest wyrazisty – idealny dla koneserów „colowych” słodyczy

Bardzo przyjemna, mięciutka pianka z drobną, cukrową posypką. Nic dodać nic ująć.

Biorąc pod uwagę od kogo dostaliśmy żelki, nie mogło wśród nich zabraknąć włoskich akcentów 🙂 Powyższe kawałki pizzy należą do tych nieco twardszych, o „ogólnie owocowym” smaku. Każdy z nich miał też wnętrze o nieco innej konsystencji, co było ciekawym akcentem. Osobiście wolę bardziej miękkie żelki, ale tymi nie pogardziłam, o nie!

A jakie gumiaste słodycze Wy lubicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach 🙂

ps moim absolutnym faworytem (nie z tej paczki, ale ogólnie) są brzoskwiniowe Haribo – uwielbiam je!


Pirate Candy – Candy Shop

Chmielna 6, Warszawa

Facebook: Pirate Candy


#postniesponsorowany #notsponsored (tak na prawdę to sponsorowany – przez Włoskich Przyjaciół 😉 )

Navigate