MAX BURGERS SPICY AVOCADO – NOWOŚCI MAJ 2020

Zawsze witam nowości w MAX Burgers z otwartymi ramionami 🙂

Nie inaczej było tym razem – tym bardziej, że z limitowanymi burgerami Spicy Avocado „minęłam się” o dosłownie kilka dni, lecąc do Szwecji w zeszłym roku..

W burgerach Spicy Avocado znajdziesz: awokado ♥ w kostkach, papryczki jalapeno i sos śmietanowo-cebulowy. Poza tym pomidora, ser Cheddar oraz piklowaną, czerwoną cebulkę. Jeśli chodzi o „białko” – do wyboru mamy wołowinę, kurczaka (dobrze doprawionego, nieco pikantnego, w chrupiącej panierce), ser halloumi oraz Plant Beef (które fantastycznie „udaje” mięso, za którym osobiście nie przepadam). I tak jak np DeliVery Cheese jakoś szczególnie mnie nie zachwycił, Spicy Avocado trafia w mój gust idealnie. Pomijam już swoją wielką miłość do awokado (z nim wszystko smakuje lepiej 😉 ) – połączenie wszystkich wymienionych wyżej składników składa się na burgera idealnego (?) – bułka, mięso, ser, warzywa, gęsty sos. Wszystkie składniki były świeże*, wilgotne i po prostu pyszne. Gorąco polecam!


FRYTKI Z SOSEM ŚMIETANOWO-CEBULOWYM

Jeśli czytałeś moje wcześniejsze posty na temat MAX Burgers to wiesz, że moją ulubiona przekąską tej sieci są frytki z sosem serowym, sosem oryginalnym lub czosnkowym, czerwoną cebulką i jalapeno. Z nieukrywaną ciekawością spróbowałam ich limitowanej edycji z sosem śmietanowo-cebulowym i muszę powiedzieć, że bardzo mi smakowały. Mam wrażenie, że jest on najdelikatniejszy w smaku, spośród trzech do wyboru i bardziej śmietanowy niż cebulowy. Bardzo smaczny i „do zjedzenia” drugi raz na pewno.


SERKI HABANERO

Serki chili kupowałam w MAXie jeszcze zanim pojawił się w Polsce – dlatego też koniecznie musiałam spróbować wersji z habanero. Czy było warto? Myślę, że tak 🙂 Czy są lepsze od oryginalnych? Są smaczne, nie są gorsze, nie są lepsze. Co dziwne, nie są dużo ostrzejsze, a przecież habanero jest nieporównywalnie wyżej na skali scoville, od swojego zielonego kuzyna. Mam wrażenie, że różnią się nieco konsystencją i ciemniejsze serki mają smak bardziej zbliżony do czerwonej papryki, natomiast jasne są zdecydowanie „świeższe” w smaku i delikatniejsze. Myślę, że kupienie jednych i drugich nie jest złym pomysłem 😉

Gorąco polecam wszystkie nowości z MAX Burgers 🙂 I czekam na kolejne (kilka ciekawych rzeczy miałam okazję spróbować w Szwecji we wrześniu i mam nadzieję, że pojawią się one i u nas 😉 ).


*jestem na 100% pewna, że awokado jest mrożone – ale dzięki temu jest też miękkie i dojrzałe

Navigate