Kolekcja świąteczna IKEA 2018

Wielkimi krokami zbliżają się Święta – czas powoli zacząć rozglądać się za świątecznymi ozdobami i prezentami 🙂

Jednym z miejsc, których ofertę bożonarodzeniową przeglądam co roku jest (oczywiście) IKEA 🙂

Kolekcja świąteczna IKEA 2018

W tym roku w dziale z artykułami do pakowania prezentów, najbardziej przypadły mi do gustu powyższe. Brudny róż, biel, czerń, „ciapki” jak na przepiórczych jajkach… Może nie są to typowo świąteczne kolory, ale mają swój urok.

Kolekcja świąteczna IKEA 2018

Z kolei w przypadku ozdób choinkowych jestem wierna tradycji tym razem – czerwień, ciemna zieleń, złoto, kratka.. Muchomorki i materiałowe ludziki, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa i gil, do którego przymierzam się już któryś rok, ale zawsze odkładam jego zakup „na później”. W sumie nie wiem czemu..

Podobnie jak na choince, we wnętrzach postawiłabym na tradycję – tym razem mniej zieleni, a więcej czerwieni i złota. Obowiązkowe Tomte i gwiazda w oknie, do tego masa małych światełek, nadających ciepłą, domową atmosferę. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na lampę w kształcie prezentu, ale przykuła moją uwagę, stąd jej obecność w zestawieniu.

Z wyborem produktów do gotowania/podawania potraw miałam paradoksalnie najwięcej problemów. Do tego stopnia, że w zestawieniu znajdziecie podstawkę pod świecę (można na niej położyć np cukierki). Oczywiście jest też kilka perełek, jak złota taca czy łyżka do miodu (na którą „choruję” odkąd się pojawiła). Dodałam też foremkę w kształcie łosia i mini foremki do czekoladek, mimo, że w ofercie są już od roku jak nie dwóch. Temat z tegorocznej serii (muchomorki, borsuki, króliki) jakoś do mnie nie przemawia, ale może komuś z Was przypadnie do gustu, stąd ich obecność w zestawieniu.


Jak Wam się podobają moje zestawienia? Coś wpadło Wam w oko? 🙂

Jakie sklepy z dekoracjami odwiedzacie przed świętami? Gdzie warto się udać? 🙂

Dajcie znać w komentarzach! 🙂

Navigate